باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از دو عملیات امداد و نجات در کوه صفه و نجات ۶ کوهنورد اصفهانی خبر داد.

فرهاد کاوه آهنگران، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، با اشاره گرفتار شدن چهار کوهنورد گرفتار در منطقه شاهدژ کوه صفه، اظهارکرد: این حادثه ساعت ۹ و ۴۴ دقیقه روز گذشته به ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان گزارش شد.
وی با بیان اینکه اکیپ امداد و نجات کوهستان و ارتفاع سازمان آتش نشانی ایستگاه شماره ۱۲ برای امدادرسانی به این حادثه اعزام شدند، گفت: این چهار کوهنورد در منطقه قلعه شاهدژ گرفتار شده بودند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: برای نجات این افراد بیش از پنج ساعت عملیات سخت در ارتفاعات و در شرایط نامناسب آب و هوایی و مه آلود انجام شد.
کاوه آهنگران اعلام کرد: بلافاصله پس از نجات هر چهار فرد گرفتار شده حادثه اول، حادثه دوم در ساعت ۱۴ و ۳۰ به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اصفهان گزارش شد.
وی با اشاره به اینکه در این حادثه نیز دو نوجوان ۱۵ ساله محبوس شده بودند، گفت: اکیپ امداد و نجات به سمت ایستگاه ۲ تله کابین اعزام و این دو نوجوان نیز نجات داده شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در خاتمه خاطرنشان کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که در شرایط نامناسب آب و هوایی از مسیر سنگ فرش استفاده کنند و از کوهنوردی از مسیر‌های غیر مجاز خودداری کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today