فارس/ رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد گفت: نرم افزار آنلاین تاکسی های زرد به زودی آغاز به کار می‌کند.

حمیدرضا قمی، رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به راه‌اندازی سامانه همسفریاب در اتوبوس های عمومی، اظهار کرد: این سامانه علاوه بر مسیریابی آسان برای مسافران، به شهرداری کمک می‌کند تا مسیرهایی را که مسافر کمی در طول روز در آن تردد دارند را شناسایی و وسیله متناسب با ظرفیت در آن مسیر مستقر کند.
وی با اشاره به بازار سازی تاکسی‌های زرد یزد که در دوران کرونا استفاده از آنها به کمترین میزان خود رسید، افزود: زیرساخت اینترنتی شدن این تاکسی ها آماده شده است و به زودی تاکسی های زرد شهر یزد نیز آنلاین خدمات می دهند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که ۱۲۰ تاکسی زرد پیکان قدیمی در شهر یزد وجود دارد، گفت: این موضوع نشان دهند قدیمی بودن سیستم تاکسیرانی شهر یزد است که برای نوسازی آن نیازمند همکاری جدی سرمایه گذاران هستیم.
قمی اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی نابینایان سامانه گویا و نوشتاری در اتوبوس های شهری راه اندازی شد تا هم نابینایان و هم ناشنوایان بتوانند از آن استفاده کنند.
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به راه‌اندازی کمپ پناه حیوانات در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در یزد، افزود: سگ های ولگرد به این کمپ منتقل و واکسیناسیون و عقیم سازی می شوند تا مشکلی برای شهروندان به وجود نیاورند.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today