مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: براساس آمارها ۵۵ درصد از موارد ابتلا در هرمزگان به دورهمی‌های خانوادگی ارتباط دارد.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته کرونا جان دو هرمزگانی را گرفت و جمع جانباختگان ناشی از این بیماری در استان به ۹۵۳ نفر رسید، اظهار داشت: در هفته گذشته تعداد بیماران بستری در بخش‌های کووید ۱۷۶ نفر بودند که ۲۶ درصد کمتر از هفته ما قبل بود که دلیل آن را می توان بیماریابی و قرنطینه دانست.
وی با بیان اینکه در هفته گذشته شمار آزمایش‌های کرونا به ۱۱۷ هزار و ۵۰۰ مورد افزایش یافت، تصریح کرد: هم اکنون ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان‌های بندرعباس، حاجی آباد و بستک همچنان نارنجی و دیگر شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونا قرار دارند، عنوان کرد: در هفته جاری و بر اساس تصمیم گیری اعضا ستاد مقابله با کرونای استان اگر تغییری در رنگ بندی شهرستان‌ها رخ داد اعلام می‌شود.
فرشیدی در آستانه شب یلدا اضافه کرد: براساس آمارها ۵۵ درصد از موارد ابتلا در استان به دورهمی‌های خانوادگی ارتباط دارد که از تمامی هرمزگانی‌ها می‌خواهم این شب را به شکل مجازی با خویشان و دوستان خود جشن بگیرند.
وی با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان هزار و ۴۳۱ گروه متشکل از دو هزار و ۸۶۴ بسیجی در خدمت رسانی به مردم برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شرکت کردند، اظهار کرد: در این دو هفته اخیر حدود ۴ هزار و ۹۳۹ نفر رهگیری شدند که هزار و ۹۵۴ نفر به مراکز مختلف کووید ارجاع داده شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۷۲۸ تست رپید یا تست‌هایی با پاسخ سریع همراه بود، خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای این طرح ۲۶۸ خانوار حمایت مالی شدند و حدود ۳۶ میلیون تومان بسته‌های معیشتی بین آن‌ها توزیع شد.
فرشیدی با بیان اینکه در این طرح ۵۷۰ منزل هم گند زدایی شد، افزود: در اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی ۱۰۲ واحد صنفی پلمب و برای هزار و ۲۴۰ واحد متخلف اخطاریه صادر شد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today