ایرنا/ استاندار کرمانشاه گفت: منع تردد شهری از ساعت ۲۰ شنبه‌شب در استان اعمال می‌شود و اصناف نیز از ساعت ۱۸ فعالیت خود را تعطیل می‌کنند.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه روز شنبه ۲۹ آذر در نشست ستاد کرونا استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این منبع تردد از امروز تا روز دوشنبه همزمان با سراسر کشور اعمال می شود.
وی به بسته صد هزار تومانی حمایتی دولت که قرار است برای مدت حدود چهار ماه به خانواده ها پرداخت شود اشاره کرد و گفت: خانواده هایی که از ثبت نام در این طرح جا مانده اند با پیگیری های اداره کار و فرمانداری ها به طرح اضافه می‌شوند.
استاندار کرمانشاه اعلام کرد: مجموعه های خصوصی بخش ورزش که برای کسب و کار آنها مشکلاتی ایجاد شده است می توانند بین ۸۰ تا ۹۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ درصد با دوره تنفس تا خرداد ماه دریافت کنند.
بازوند، در رابطه با فعالیت تالارداران گفت: تالارداران مدت طولانی است که تعطیل هستند و ضررهای بسیاری به واسطه شیوع ویروس کرونا دیده اند.
وی افزود: اینها اعتراض داشتند که چطور برخی از تجمع ها بدون مجوز برگزار می شود اما ما نمی توانیم برای نان خود تجمع کنیم اما احترام گذاشتند و برای تجمع اقدام نکردند.
استاندار کرمانشاه گفت: موضوع بازگشایی تالارهای پذیرایی در کمیته امنیتی و اجتماعی کرونا مطرح می شود تا در صورت رعایت ‌پروتکل های بهداشتی با ظرفیت محدود بازگشایی شوند.
بازوند همچنین اعلام کرد: مدارس در شهرهای نارنجی، قرمز و زرد همچنان تعطیل هستند و تا ۱۵ روز آینده در رابطه با بازگشایی مدارس مقاطع اول و دوم دبستان در مناطق زرد تصمیم گیری می‌شود.
وی همچنین با اشاره به وضعیت فعالیت نمایشگاه ها در کرمانشاه گفت: اگر بتوانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی نمایشگاه ها را باز کنیم بدون شک نقش مهمی در کمک به شرایط اقتصادی اصناف دارد.
استاندار کرمانشاه در پاسخ به درخواست مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در رابطه با مجوز فعالیت مراکز مشاوره گفت: مراکز مشاوره ازدواج و طلاق نیز در گروه نخست مشاغل قرار خواهند گرفت و مجوز فعالیت دریافت می کنند.
بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فرا رسیدن روز پرستار گفت: امسال همزمانی شب چله و روز پرستار پیامی‌ برای ما دارد و آن هم این است که برای احترام به سلامت پرستاران باید دورهمی های شب یلدا را حذف کرد.
وی یادآور شد: روند استان در بحث مبتلایان به ویروس کرونا روندی کاهشی است که به واسطه یک اتحاد بین مردم، مدیران و اصناف محقق شد.
استاندار کرمانشاه همچنین به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی و کنترل محله محور بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: باید از تمام عزیزانی که در این طرح برای کنترل بیماری کرونا تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد؛ این طرح می تواند یک نمونه بازر و شاخص در کرمانشاه باشد.
 
  
  

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today