ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به سیر کاهشی کرونا در استان گفت: تمام نگرانی ما از دورهمی های شب یلدا است که می تواند یک شبه تمام زحمات این چندماه را به باد دهد.

دکتر محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جلسه امروز(۲۹ آذر) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه با اشاره به تداوم‌ سیرکاهشی کرونا در استان، گفت: با اجرای طرح هایی مانند طرح «شهید سپهبد قاسم سلیمانی»  و اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها و از طرفی همکاری گسترده مردم در آذرماه شاهد سیر کاهشی کرونا بودیم که این روند همچنان ادامه دارد.
این مسئول افزود: بستری‌های کرونا در استان از میانگین روزانه ۲۳۷ نفر در آبان ماه به یکصدویازده نفر در آذر ماه رسیده است.
مرادی تصریح کرد: خوشبختانه فوتی های کرونا در استان هم طی این مدت سیر کاهشی خوبی داشته و از میانگین روزانه ۱۳ فوتی در آبان به میانگین ۸.۸ فوتی در آذر ماه رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: این سیر کاهشی در نیمه دوم آذرماه بیشتر هم بوده، بنحوی که در شبانه روز گذشته فقط یک مورد فوتی داشتیم و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در حال حاضر نگرانی ما از اوج گیری دوباره کرونا در پی برگزاری دورهمی های شب یلداست و  اگر مردم دوباره غفلت کنند و نسبت به رعایت پروتکل ها بی توجه شده و دورهمی های یلدا را برگزار کنند، قطعا با اوج گیری دوباره کرونا در نیمه دوم دی ماه مواجه می شویم.
مرادی گفت: دورهمی های یلدا می تواند در نیمه دوم دی ماه ما را با موج جدید کرونا مواجه کرده و مجددا تلفات و خسارت سنگینی به استان تحمیل کند، بنابراین از مردم درخواست داریم به خاطر یک شب جان و سلامت خود و عزیزانشان را به خطر نیندازند.
وی افزود: برای کاهشی شدن سیر کرونا زحمات بسیاری کشیده شده و استان خسارات بسیاری متحمل شده و دورهمی های یلدا می تواند یک شبه همه چیز را به باد دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با آمدن واکسن کرونا ظرف ماه های آینده از شدت بیماری کرونا کاسته شود و تاکید کرد: تا آن‌زمان باید به شدت مراقب بود و از اوج گیری دوباره کرونا پیشگیری کنیم.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today