مهر/ معاون علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارهای کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های «آی سی یو» بستری هستند.

دکتر عبدالرسول همتی، معاون علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا در فارس، از افزایش موارد نمونه گیری های تشخیصی به بیش از ۵۳۶ مورد از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و نهم آذر خبر داد و افزود: با بررسی نمونه‌های انجام شده، ابتلای ۱۵۸ هزار و ۵۹۸ نفر به قطعیت رسیده است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۷۹۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۵۲ هزار و ۸۰۴ مبتلا به کروناویروس در فارس، از ابتدای شیوع بیمرای تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه، تعداد جان باختگان این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته را نیز ۱۰ هم استانی اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو هزار و ۹۰۹ هم استانی را به دلیل ابتلاء به کروناویروس از دست داده‌ایم.
اعلام آمار موارد ابتلای تجمعی بیماری کووید ۱۹ در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دکتر همتی در ادامه به اعلام آمار موارد ابتلای تجمعی بیماری کووید ۱۹ در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه از آغاز شیوع کووید ۱۹ تا کنون پرداخت و افزود: در این بررسی‌ها تاکنون شیراز با ۸۰ هزار و ۳۵۳ مورد بیشترین میزان ابتلاء را به خود اختصاص داده است، مرودشت با ۴ هزار و ۴۰۴ مورد؛ کازرون با ۳ هزار و ۹۳۷ مورد؛ فیروزآباد با ۲ هزار و ۶۷۰ مورد؛ ممسنی با ۲ هزار و ۶۵۴ مورد؛ داراب با ۲ هزار و ۵۵۴ مورد؛ آباده با ۲ هزار و ۴۹۸ مورد؛ کوار با ۲ هزار و ۴۴۶ مورد؛ سپیدان با یک هزار و ۸۵۹ مورد؛ استهبان با یک هزار و ۵۳۶ مورد؛ نی ریز با یک هزار و ۴۶۷ مورد؛ زرین دشت با یک هزار و ۴۵۴ مورد؛ کوه چنار با یک هزار و ۴۰۸ مورد؛ اقلید با یک هزار و ۳۷۳ مورد؛ قیر وکارزین با یک هزار و ۳۵۸ مورد؛ خرم بید با یک هزار و ۲۱۰ مورد؛ لامرد با یک هزار و ۹۹ مورد؛ رستم با یک هزار و ۹۳ مورد؛ زرقان با یک هزار و ۴۶ مورد؛ خرامه با یک هزار و ۲۰ مورد و پاسارگاد با یک هزار و یک مورد، دیگر موارد ابتلا در استان را داشته‌اند.
او فراشبند با ۹۶۷ مورد؛ ارسنجان با ۷۷۸ مورد؛ سروستان با ۶۷۹ مورد؛ مهر با ۴۹ مورد؛ بوانات با ۵۵۷ مورد؛ بیضا با ۵۳۸ مورد؛ بختگان با ۵۰۱ مورد و سرچهان با ۳۸۲ مورد ابتلاء را نیز شهرهایی عنوان کرد که از ابتدای شیوع تاکنون، آمار ابتلاء در زیر هزار نفر بوده است و یادآور شد: دیگر موارد ابتلاء در استان فارس مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.
معاون بهداشت دانشگاه با توجه به کاهش آمار بیماری در سطح استان در شرایط فعلی، عنوان کرد: این شرایط پایدار نبوده و شکننده است و برای حفظ و بهبود این شرایط، نیاز به همکاری، تداوم این روند و رعایت جدی اصول بهداشتی از سوی مردم هستیم.
دکتر همتی با قدردانی از مردم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی در این بحران، برای مشارکت و پیوستن به پویش «#یلدای مجازی - یلدایماندگار» دعوت کرد و از آنان خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این مناسبت را با پیوستن به پویش به صورت مجازی برگزار کنند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online