ایرنا/ سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم گفت:‌ کتابخانه مرکزی شهر قم تا پایان سالجاری افتتاح و فعالیت آن شروع خواهد شد.

سجاد عمرانی  سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم درحاشیه بازدید مدیران کل امور فرهنگی ، توسعه کتابخانه‌ها و منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از روند پیشرفت عملیات عمرانی کتابخانه مرکزی قم افزود:‌ استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به صورت جدی پیگیر اتمام این پروژه تا قبل از پایان سال هستند.
وی اظهار داشت: این پروژه  بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داشته‌است که پس از پایان محوطه‌سازی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی تهیه منابع و تجهیزات کتابخانه را دارد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این بازدید قول همکاری و پشتیبانی از افتتاح این کتابخانه تا پایان سال را داد.
مهدی رمضانی اظهار داشت: افتتاح این کتابخانه می‌تواند شاخص‌های فرهنگی استان قم را بهبود داده و هدیه‌ای برای مردم فهیم استان خواهد بود.
پروژه کتابخانه مرکزی قم درخیابان امام خمینی(ره)  واقع و در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۴۲۶ مترمربع با اعیان ۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع در ۴ طبقه احداث شده‌است.
مخزن این کتابخانه به مساحت ۸۵۰ مترمربع، ۲ سالن مطالعه آقایان و بانوان هر کدام با مساحت ۳۰۰ مترمربع، بخش کودک و نوجوان در ۱۷۵ مترمربع، آمفی تئاتر با ظرفیت ۱۴۰ صندلی و کاربرهایی نظیر سالن نشریات، مرجع و کلاس‌های آموزشی هر کدام به مساحت ۷۰۷۰ متر مربع است.
قم دارای ۲۳ کتابخانه عمومی و تخصصی می‌باشد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday