فارس/ وزیر آموزش و پرورش درباره مشکل کسر از حقوق فرهنگیان، گفت: با دیوان محاسبات گفت‌وگو کردیم و بنا نیست از حقوق فرهنگیان چیزی کم شود.

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش درباره موضوع کسر از حقوق فرهنگیان توضیح داد: قرار نیست از حقوق فرهنگیان کسر شود؛ آن افزایش‌هایی که در یکی، دو سال اخیر شده است چون همه افزایش‌ها مبتنی بر قانون است و قطعیست، تغییری پیدا نخواهد کرد.
وی ادامه داد: یک افزایش حقوقی در خیلی سال‌های پیش به صورت غیرقانونی انجام شده بود که دیوان عدالت حکمی درباره آنها داد و به استناد آن حکم، اجرای آن را دو سال پیش متوقف کردیم.
حاجی‌میرزایی با تأکید بر اینکه اتفاق خاصی در حقوق فرهنگیان نخواهد افتاد، افزود: درباره اینکه فرهنگیان زمان‌هایی از قبل این وجوه را دریافت کردند و باید برگردانند، مشکلی بود که با دیوان محاسبات گفت‌وگو کردیم و ان‌شاءالله حل می‌شود و بنا نیست از حقوق فرهنگیان چیزی کم شود. 
وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ چیزی از حقوق فرهنگیان کسر نمی‌شود و هر اتفاقی قرار است بیفتد در گذشته افتاده است و مربوط به احکام گذشته بوده و مسأله حقوقی است که با دیوان محاسبات در حال حل و فصل آن هستیم.
حاجی‌میرزایی درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان شاغل گفت: تخصیص آن از سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرد و خزانه هم متعهد بود که پرداخت کند اما به یارانه معیشتی برخورد کردند که از شنبه باید پرداخت می‌شد و که اعلام کردند پس از پرداخت یارانه معیشتی، از طریق خزانه پرداخت می‌شود و مطمئن باشند که همین روزها به حسابشان واریز خواهد شد.
وی درباره درخواست دانش‌آموزان برای تعطیلی دو هفته‌ای آموزش مجازی اظهار کرد: به همکارانم مأموریت دادم و این پیشنهاد از مناطق مختلف به ما ارائه شده است که اعلام کردیم که بررسی کنند که اختیارات قانونی ما برای این کار بررسی شود؛ البته با کلیت آن موافقیم و ان‌شاءالله در شرایطی بتوان اجرا کرد.