ایرنا/ مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تولد نوزادان در استان از ابتدای فروردین امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۶.۴ درصد کاهش یافته است.

داوود صادقی، مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کاهش آمار ولادت در کهگیلویه و بویراحمد نیاز به بررسی علمی شرایط اجتماعی، اقتصادی خانواده‌ها از سوی مسئولان و برنامه‌ریزان استان دارد.
وی بیان کرد: امسال هشت هزار و ۶۷۸ نوزاد در کهگیلویه و بویراحمد به دنیا آمدند در حالی که در مدت مشابه پارسال ۹ هزار و ۲۶۶ نوزاد در استان متولد شده بود.
صادقی عنوان کرد: امسال چهار هزار و ۴۸۳ پسر و چهار هزار و ۱۹۵ نوزاد دختر در استان پا به عرصه وجود گذاشتند.
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوالی در مورد امکان تغییر سن در شناسنامه گفت: براساس قانون تغییر سن در شناسنامه به جز در موارد قانونی ممنوع است.
وی عنوان کرد: افرادی که اختلاف سن شناسنامه ای آنان با واقعیت تاریخ تولد آنان بیشتر از پنج سال است با تایید کمیسیونی مرکب از قاضی، شورای شهر و پزشکی قانونی می توانند برای تغییر سن اقدام کنند.
صادقی در مورد تغییر نام کوچک در شناسنامه گفت: هر فرد بالای ۱۸ سال در طول عمر خود تنها یک بار می‌تواند برای تغییر نام خود اقدام کند.
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: براساس قانون افراد در سنین ۱۵ سالگی و ۳۰ سالگی باید برای تعویض شناسنامه خود اقدام کنند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today