ایسنا/ دوچرخه سوار کرمانشاهی عضو تیم ملی جوانان گفت: چون پیستی برای تمرین نداریم، برای همین جهت تمرین به جاده های اطراف کرمانشاه می رویم که برخی رانندگان مشکلاتی برایمان درست می‌کنند.

محمدپارسا شفیعی، دوچرخه سوار کرمانشاهی عضو تیم ملی جوانان بااشاره به مشکلاتی که دوچرخه سواران در کرمانشاه با آن دست و پنجه نرم می کنند، اظهار کرد: مشکلات دوچرخه سواری کرمانشاه زیاد است، اما مهمترین آن همان نداشتن یک پیست است که باعث می شود برای تمرین به دل جاده های اطراف شهر بزنیم.
وی با بیان اینکه دوچرخه سواری در جاده های اطراف کرمانشاه هم مصائب زیادی را برای رکابزنان به همراه دارد، عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات خراب بودن جاده ها است که خرابی قطعات دوچرخه هایمان را به دنبال دارد و باتوجه به اینکه این قطعات هم عموما وارداتی و گران هستند، هزینه های زیادی را به ورزشکاران این رشته تحمیل می کند.
عضو تیم ملی دوچرخه سواری جوانان هزینه خرید هر دوچرخه کورسی را حدود 80 تا 90 میلیون تومان دانست و گفت: هربار که لاستیک دوچرخه فرسوده می شود، برای تمرین هر جفتی را باید حدود 500 تا 600 هزار تومان بخریم و اگر بخواهیم برای مسابقه لاستیک تهیه کنیم، هر یک حلقه آن بین 900 هزار تا دو میلیون تومان تمام می شود که با این وضعیت جاده های کرمانشاه هزینه های زیادی را روی دوش ما می گذارد، اما چون پیستی هم برای تمرین نداریم، مجبوریم در همین جاده ها تمرین کنیم.
وی به دیگر مصائب دوچرخه سواران در جاده های کرمانشاه اشاره کرد و گفت: هر وقت  برای تمرین به جاده های اطراف کرمانشاه می رویم، حدود سه ساعت را در جاده هستیم و حداقل 90 کیلومتر رکاب می زنیم، دراین مدت گاهی برخی از راننده مشکلات و آزار و اذیت هایی برایمان درست می کنند.
شفیعی در این خصوص بیشتر توضیح  داد و گفت: برخی از سرنشینان خودروها از پشت سر آب جوش رویمان می پاشند و گاهی هم میوه پرتاب می کنند. راننده هایی هم هستند که برای ترساندن ما تاجایی که ممکن است ماشینشان را به ما نزدیک می کنند.
وی تاکید کرد: البته برخی از راننده های کامیون هم هستند که وقتی می خواهند ما را تشویق کنند، بوق می زنند و چون یکدفعه با صدای بلندی مواجه می شویم، باعث ترس ما می شود.
شفیعی با بیان اینکه در مجموع در جاده ها هر لحظه خطر تصادف را احساس می کنیم، یادآور شد: سال گذشته چنین مشکلی برای یکی از رکابزنان اتفاق افتاد و راننده ای که در خواب بود از پشت با او تصادف کرد و باعث شد تا مهره های کمرش جابجا و دوچرخه اش نیز نابود شود و در نهایت برای همیشه دوچرخه سواری را کنار گذاشت.
شفیعی با بیان اینکه رسانه های کرمانشاه باید برای حل چنین مشکلاتی فرهنگ سازی کنند، عنوان کرد: همچنین آموزش و پرورش هم می تواند از همان پایه فرهنگ دوچرخه سواری را میان دانش آموزان  ترویج کند.
وی در ادامه با اشاره به عدم حمایت مسئولین از رشته دوچرخه سواری در کرمانشاه، افزود: متاسفانه عدم حمایت از این رشته در کرمانشاه باعث شده تا ورزشکارانی که با علاقه به سمت دوچرخه سواری می آیند، پس از مدتی آن را رها کنند.
ملی پوش دوچرخه سواری ادامه داد: هرچند گاها برای اعزام به برخی مسابقات هم از سوی هیات حمایت هایی صورت می گیرد، اما برخی از اعزام ها هم باید از جیب ورزشکار باشد و همین دوچرخه سواران را برای ادامه کار دلسرد می کند.   
وی در ادامه اشاره ای هم به تمرینات این روزهای دوچرخه سواران کرمانشاهی داشت و گفت: از وقتی که کرونا شیوع پیدا کرده، بیشتر به شکل گروه های سه  و چهار نفره برای تمرین به جاده های اطراف بویژه کمربندی غربی کرمانشاه  می رویم.
شفیعی در پایان از برنامه ریزی هایش برای شرکت در مسابقات آسیایی 2021 کشور امارات خبر داد و گفت: اردوهای تیم ملی جوانان هنوز شروع نشده و آخرین اردویی هم که داشتیم زمستان سال گذشته بود، اما به نظر می رسد که طی ماه آینده اردوها شروع شود و بتوانم تمریناتم را جدی تر ادامه دهم.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today