مهر/ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به ورود بقایای پیکر مطهر چهار شهید گمنام در یزد، برنامه‌های تشییع و خاکسپاری را اعلام کرد.

سرهنگ منصور زارع، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: به همین مناسبت پیکر ۴ شهید گمنام دوران دفاع مقدس وارد یزد و در سه نقطه، خاکسپاری می شود.
وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع کرونا، مراسم تشییع به صورت عمومی برگزار نمی‌شود، افزود: پیکر مطهر این چهار شهید در روز شنبه، ۲۷ دی‌ماه وارد یزد می‌شود و در فرودگاه شهیدصدوقی مورد استقبال جمعی از مسئولان و خادمان شهدا قرار می گیرد.
زارع ادامه داد: این چهار شهید در سه نقطه یادمانی به خاک سپرده می شوند که این مکان‌ها شامل مرکز صدا و سیمای یزد، دانشگاه علم و هنر و مجتمع مسکن مهر بافق است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد عنوان کرد: پیکر یک شهید ۲۲ ساله که در عملیات والفجر ۴ در پنجوین عراق به شهادت رسیده در مرکز صدا و سیمای یزد دفن می شود.
وی بیان کرد: پیکر یک شهید ۱۹ ساله که در عملیات محرم در منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسیده نیز در دانشگاه علم و هنر در بلوار شهدای گمنام دفن خواهد شد.
زارع ادامه داد: پیکر مطهر دو شهید، یک شهید ۲۰ ساله که در عملیات محرم و دیگری شهید ۱۸ ساله مربوط به تک دشمن در شلمچه، در مجتمع فرهنگی امام حسن مجتبی(ع) در سایت مسکن مهر بافق دفن خواهد شد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونا، در تمام مراحل استقبال، مراسم وداع، تشییع و خاکسپاری که البته هیچ‌یک به شکل عمومی برگزار نمی‌شود، شیوه نامه های بهداشتی رعایت خواهد شد.
زارع یادآور شد: مراسم استقبال از پییکر شهدا در ساعت ۱۱ روز شنبه، ۲۷ دی‌ماه در فرودگاه شهید صدوقی با حضور خادمان شهدا برگزار می شود و از فرودگاه تا میدان شهدا، کاروان خودرویی و موتوری، شهدا را تا یادمان هشت شهید گمنام در میدان امیرچقماق مشایعت خواهد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های مقدس استان یزد عنوان کرد: در فضای باز میدان امیرچقماق بر پیکر این چهار شهید نماز گزارده می‌شود و سپس پیکر دو شهید به سمت شهرستان بافق، یک شهید به حسینیه ثارالله و یک شهید نیز به حوزه علمیه کاظمیه اعزام می شود.
زارع اظهار داشت: مراسم تشییع هر چهار شهید روز یکشنبه، مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به صورت خودرویی برگزار می شود.


 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today