صدا و سیما/ انتخابات سال آینده با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت حضوری و در فضای باز با حضور گسترده مردم برگزار می شود

در جلسه معاونان فرمانداران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات مقرر شد از تمام ظرفیت ها برای برگزاری انتخابات پرشور در سال اینده استفاده شود.
همچنین در این جلسه برای جلوگیری از شیوع کرونا مقرر شد تعداد شعب اخذ رای افزایش یابد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در نشست با بخشداران و دست اندرکاران انتخابات ۱۴۰۰ گفت: بخشداران باید کتاب قانون انتخابات را از هم اکنون با دقت مطالعه کنند و منتظر هیچگونه مکاتبه‌ای از سوی ستاد استانی انتخابات نباشند.
اکرمی افزود: با توجه به نزدیکی فرآیند انتخابات ۱۴۰۰، انتظار می رود بخشداران و دست اندرکاران انتخابات در طراحی و برنامه ریزی فعالیت‌ها، محدودیت‌های اعتباری و کمبود نیرو را مدنظر داشته باشند.
او بخشداران را مسئول اصلی برگزاری انتخابات در روستاها عنوان کرد و گفت: دست اندرکاران انتخابات نباید هیچ‌گونه رفتار شائبه انگیز یا سیاسی داشته باشند و امین و معتمد مردم و نظام جمهوری اسلامی باشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تاکید کرد: شیوع کرونا منجر به بسیاری از محدودیت‌ها شده بنابراین دست اندرکاران انتخابات ۱۴۰۰ باید تمام تلاش خود را برای مشارکت حداکثری مردم به‌کار بگیرند .
اکرمی یاد آور شد: بخشداران باید داوطلبان واجد شرایط را ترغیب به ثبت نام کنند و پذیرفتنی نیست که از روستایی هیچ‌گونه داوطلب ثبت نامی نباشد.
او با بیان اینکه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ روز انتخابات همزمان ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها است گفت: در شرایط کرونایی برگزاری انتخابات در فضای باز صورت می‌گیرد، بنابراین باید تدابیر ویژه ای در این راستا اندیشیده شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار داشت: سلامت انتخابات در اولویت قرار دارد بنابراین مسئولان باید تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم قانونی و ضابطه مند به‌کار گیرند.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today