پایگاه خبری پلیس/ فرمانده نیروی انتظامی ساوه گفت: ۱۸ مورد از بناهای ساخته شده به صورت غیرمجاز در سطح اراضی کشاورزی این شهرستان تخریب شد.

سرهنگ علی ‌اکبر عیسی‌آبادی، فرمانده نیروی انتظامی ساوه در این خصوص اظهار کرد: بر اساس شکایت طرح شده از سوی اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه مبنی بر تغییر کاربری ۱۲ هکتار زمین،  پیگیری این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی بیان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته ۱۸ مورد بنا با تغییر کاربری زمین ها و ساخت‌ و ساز غیرمجاز در نقاط مختلف شهرستان به وسعت ۱۲ هکتار شناسایی شد و با قطعی شدن تخلف صورت گرفته و اخذ دستور قضائی این سازه ها تخریب شدند.
به گفته او، این ساخت ‌و سازهای غیرمجاز شامل ویلا و دیوارکشی در اراضی کشاورزی شهرستان است که بر اساس ارزیابی های کارشناسان افزون بر ۷۰ میلیارد ریال ارزش داشت.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه ادامه داد: مالکان به صورت غیر مجاز زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری دادند که با اجرای این احکام زمین های مذکور از دست سوداگران خارج و به بخش کشاورزی شهرستان بازگردانده شد.
عیسی‌آبادی به شهروندان توصیه کرد در هنگام خرید زمین از وضعیت کاربری و مجوزهای قانونی مطمئن شوند زیرا هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز جرم و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today