ایرنا/ جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: آماده سازی پنجره‌های سردآب امام زمان(عج) در شهر سامرا به ستاد بازسازی عتبات عالیات واگذار شده که توسط هنرمندان بومی استان ساخته می‌شود.

مظفر صفریان، جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در این باره توضیح داد: پنجره‌های قبلی این سرداب دچار فرسودگی شده بود که به لحاظ حفظ حرمت و ماندگاری آثار دو پنجره چوبی، مقرر شد عملیات طراحی مهندسی درودگری، قلم زنی، مونتاژ، زرگری، ریخته گری، خاتم کاری، آبکاری طلا و نصب سرداب غیبت امام زمان(عج) در شهرستان زرندیه انجام شود.
وی افزود: ابعاد این ۲ پنجره زنانه و مردانه حدود سه متر ارتفاع و ۲.۵ متر عرض است که عمر این سازه چوبی ۴۰۰ سال تخمین زده شده است.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با اشاره به اینکه این که در این ۲ پنجره ۲۲۰ کیلوگرم نقره و ۶۵ گرم طلای ۲۴ عیار به‌کارگیری شده، گفت: با شیوع کرونا مدتی کارگاه‌های ساخت این ۲ پنجره تعطیل بود و تاکنون پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی داشته است.
صفریان ادامه داد: این پنجره‌ها روز جاری از استان اصفهان به شهرستان زرندیه منتقل می‌شود و از روز پنجشنبه هفته جاری تا روز پس از شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اقدامات دیگر این ستاد گفت: طرح آبرسانی ملی شهید قاسم سلیمانی با تعامل و همکاری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی، در یکی از روستاهای محروم استان انجام می‌شود و پیش بینی می‌شود عملیات اجرایی این طرح در دهه مبارک فجر آغاز شود.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی اظهار داشت: ساخت فیلم ۷۰ دقیقه ای امام زادگان ساروق و کربلایی کاظم ساروقی توسط خیران، انتشار کتاب و مقالات با موضوعات آموزه‌های دینی، ساخت آثار ائمه اطهار مدفون در عراق، ساخت قطعه فیلم سردار شهید سلیمانی، تجلیل از کادر بهداشت و درمان، اعزام سه پرستار به عتبات عالیات و همچنین استمرار برنامه نذر سلامت از جمله اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی است.
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today