باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در دنیای بیوتروریسم واکسن کشور‌های بیگانه ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: دنیای امروز، دنیای بیوتروریسم بوده و ممکن است هر کدام از واکسن‌ها به ویژه واکسن‌های تولیدی در کشور‌های بیگانه عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.
جمالیان افزود: مقام معظم رهبری به خوبی این شیوه را شناخته و هر نوع تهدید بر علیه ملت را گوشزد، کرده اند و فرمایشات ایشان در مورد واکسن کرونا فصل الخطاب و وظیفه مسئولان در هر شرایطی فرمانبری از ولایت فقیه است و این مهم باید در اولویت اقدامات قرار گیرد.
او اضافه کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اعتماد نکردن به دشمن در زمینه واردات واکسن خارجی کاملاً صحیح و هوشمندانه است، چراکه ایران در تولید واکسن موفق است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: خوشبختانه واکسن داخلی پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم با تلاش و همت محققان هر چه سریع‌تر به تولید انبوه برسد.
او ادامه داد: کشور ایران در یک قرن اخیر در ساخت واکسن تجارب خوبی داشته و قطعاً در تولید واکسن کرونا نیز موفق خواهد بود، و مسوولان باید در امر واکسن‌سازی تلاش کنند که خوشبختانه مرحله نخست تست واکسن هم نتایج خوبی داشته است.
جمالیان تصریح کرد: خودباوری و شناخت توانایی‌های داخلی امروز دانشمندان ایرانی یک ضرورت است که باید به آن توجه شود.

 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today