صدا و سیما/ با اجرای طرح کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به صورت محله محور و خانواده محور (طرح سردارشهید حاج قاسم سلیمانی) میزان مرگ و میر‌های کرونایی در استان کرمانشاه ۹۵ درصد کاهش یافته است.

دکتر شکیبا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: طرح شهید  سلیمانی از ۲۱ آبان ماه با حضور مقام عالی وزارت بهداشت در کرمانشاه آغاز شده و به مدت ۴ ماه ادامه دارد.
دکتر شکیبا افزود: قبل از اجرای این طرح بیشترین تعداد بستری‌ها در استان کرمانشاه ۱۲۴۴ نفر بوده، اما اکنون با کاهش ۸۸ درصدی میزان بستری‌ها روبه رو هستیم و تعداد بستری‌ها به زیر ۱۵۰ نفر رسیده است.
وی اظهار داشت: در طرح شهید سلیمانی تا کنون ۱۵ هزار تست کرونا در استان انجام شده است که از این تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ نفر مبتلا به کرونا شناسایی شدند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: گام چهارم مبارزه با کرونا نیز با هدف کنترل این اپیدمی و محوریت محله‌ها و خانواده‌ها با شعار هر خانه یک پایگاه سلامت با همکاری ۴ تیم مراقبتی، رهگیری، حمایتی و نظارتی هم اکنون در حال اجرا است.
دکتر شکیبا همچنین وضعیت موجود بیماری را کاملا شکننده دانست و گفت: اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود و ساده انگاری صورت بگیرد، احتمال بروز موج چهارم بیماری در ماه‌های بهمن و اسفند زیاد است به همین خاطر از مردم تقاضا داریم نکات بهداشتی را با دقت و حساسیت بیشتر رعایت کنند و هشدار‌ها را جدی بگیرند.
وی در پایان یادآور شد: هم اکنون ۲۵ نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان کرمانشاه دایر است و مبتلایانی که تمایل به اقامت در این نقاهتگاه‌ها را دارند، می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today