تسنیم/ شرایط لازم برای حضور ۱۵ درصد از دانش‌آموزان کرمانشاهی از چهارم بهمن در مدارس فراهم می‌شود.

براساس اعلام ستاد ملی کرونا از چهارم بهمن ماه دانش‌آموزان کلاس اول و دوم در مناطق زرد و آبی در مدرسه حضور می‌یابند و فعالیت مدارسی که تعداد دانش‌آموزان آن زیر 50 نفر است با حضور 10 نفر در کلاس برگزار می‌شود.
بر این اساس آموزش حضوری شامل دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مناطق دارای وضع زرد و آبی، دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از 50 نفر در وضعیت آبی و هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی است.
طبق این دستورالعمل مدیر مدرسه موظف است شرایط را برای حضور دانش‌آموزان فراهم کند گروه‌بندی، نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و اطلاع‌رسانی به موقع و مناسب به خانواده‌ها باید تا قبل از پایان دی ماه انجام شده باشد.
مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: ضدعفونی مدارس برای حضور 60 هزار دانش‌آموز از امروز در استان آغاز شده است.
وی عنوان کرد: مشاوران مدارس و کارشناسان بهداشت باید در مدارس حضور داشته باشند و کنترل‌های اولیه لازم را انجام دهند و معاونان مدارس در زمانی که دانش‌آموزان در حیاط مدرسه هستند شرایط را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند.
براساس اعلام مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست.
براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از 14 شهرستان استان 6 مورد در وضعیت آبی و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند. 

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today