تسنیم/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به تحقق اهداف طرح شهید سلیمانی گفت: کاهش مرگ ناشی از کرونا در استان و کمتر شدن ۳۰ درصدی بستری‌ها نتیجه این طرح است.

جمیل‌صادقی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به موفقیت طرح "شهید سلیمانی" در ایلام اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در اهداف خود رهگیری 80 درصدی جمعیت هدف در یک ماه و 90 درصدی در سه ماه و کاهش میزان بستری حداقل 30 درصدی در یک ماه و 50 درصدی در سه ماه را دارد که این اهداف در استان ایلام محقق شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا از اهداف دیگر طرح شهید سلیمانی است که این هدف نیز در آمارهای فعلی عیان است و نتیجه انجام طرح موفقیت‌آمیز بوده است.
محله‌محور بودن طرح شهید سلیمانی و استقبال مردم از طرح نیز مورد اشاره صادقی‌فر بود که خاطر‌نشان کرد: طرح شهید سلیمانی خیلی زودتر از آن چه پیش‌بینی شده بود تاثیرگذاری خود را بر کاهش ابتلا، مرگ و بستری ناشی از کرونا را بروز داد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام عنوان کرد: کاهش آمار ابتلا، بستری و مرگ ناشی از کرونا به معنای تمام شدن بیماری کرونا نیست و غفلت از این بیماری آغاز موج جدید ابتلا، بستری و مرگ ناشی از ویروس کرونا خواهد شد.
وی افزود: فراموش نکنیم کرونا همچنان وجود دارد و نباید غافل باشیم و شرط غافل نشدن از این بیماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمع و دورهمی‌ها و استفاده از ماسک است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/