ایسنا/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: اعمال خاموشی در استان مرکزی از روز گذشته رسما آغاز شده است.

محمد اله داد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در این باره اظهار کرد: در روزهای اخیر افزایش مصرف برق در کشور و استان را شاهدیم و روز گذشته به میزان ۴۵۰ مگاوات ساعت معادل ۹۰ درصد مشترکین استان، اعمال خاموشی انجام شد. امروز هم از ۷.۳۰ صبح این خاموشی ها در استان ادامه دارد، البته از ۱۰ روز پیش قطع برق در کشور آغاز شده، اما در استان مرکزی از روز گذشته اعمال خاموشی آغاز شد.
وی با بیان اینکه روز گذشته نیروگاه شهید مفتح همدان نیز به دلیل کمبود سوخت مورد نیاز از مدار خارج شد و در این شرایط، امکان اطلاع رسانی و پیش بینی لازم جهت خاموشی وجود نداشت، گفت: امسال ۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش مصرف در استان مرکزی رقم خورده است. هر کیلووات ساعت برق ۹۰۰ گرم آلودگی وارد محیط می کند و اگر کمبود گاز رقم بخورد باید سوخت مایع جایگزین شود که این امر در شهر اراک قابل تحمل نیست، هرچند که تامین این نوع سوخت مایع و مازوت هم با چالش روبرو شده است.
اله داد تصریح کرد: با تعطیلی ادارات در روز یکشنبه هفته جاری، حدود ۴۰ درصد کاهش پیک مصرف حاصل شده است، اما مشکل کنونی پیک مصرف نیست درحالی که در تابستان در مسئله پیک شب و ظهر مشکل داریم، اما در حال حاضر به دلیل نبودن سوخت در نیروگاه ها، مشکل تامین برق حاصل شده است و با مشکل شبانه روزی در مسئله مصرف برق مواجه هستیم. اگر صنایع استان کمک کنند به طوری که مثلا به جایی روزانه دو ساعت قطع برق، یک روز را در هفته تعطیل کنند می توان شرایط را تحت کنترل درآورد.
وی با اشاره به استخراج رمز ارزها در کشور و استان مرکزی، افزود: در استان مرکزی مجوز رسمی به جهت این نوع استخراج صادر نشده است. اخیرا ۶ هزار دستگاه ماینر توقیف شده است. برخی افراد در نهایت تخصص با استفاده از شگردهایی همچون بهره گیری از محفظه های روغن مخصوص نسبت به فعال کردن ماینرها اقدام می کردند که آلودگی صوتی را کاهش می داد و کشف دستگاه را دشوار می کرد، حتی در ساوه نیز در یکی از کارخانجات اسقاط اقدام به استخراج ارز دیجیتال شده بود.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today