تسنیم/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۸ تپه باستانی از این استان در فهرست آثار ملی ثبت شد.

مهرداد جوادی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: 8 تپه باستانی از این استان در فهرست آثار ملی ثبت شد که این آثار در شهرستان‌های شهرکرد، اردل، فارسان و کیار قرار دارند.
جوادی با بیان اینکه مطالعات باستان‌ شناختی محدوده جغرافیایی استان، کشف تپه‌ها و محوطه‌های متعددی از ادوار مختلف فرهنگی– تاریخی را در به دنبال داشته است، ادامه داد: سهم آثار شناسایی شده دوره پیش از تاریخ در میان آثار شناسایی شده بسیار قابل توجه است.
وی با بیان اینکه این آثار حاوی اطلاعات ارزشمندی از فرهنگ و تمدن بشری در این منطقه جغرافیایی هستند، گفت: اسقرار و پیشینه سکونت در استان را نشان می‌دهد و ثبت آن‌ها در فهرست ملی سبب حمایت‌های قانونی و حفاظتی اثر خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ثبت آثار تاریخی و فرهنگی غیرمنقول در فهرست آثار ملی، فهرست آثار واجد ارزش فرهنگی و تاریخی و دیگر فهرست‌های ذی‌ربط براساس "نظام‌نامه اجرایی ثبت آثار ملی" مصوب 28 اردیبهشت‌ماه 1311 هیات وزیران"، "دستورالعمل اجرایی ثبت آثار ملی" به شماره 22089/982100 مورخ 9 مهرماه 1398" و "دستورالعمل تعیین آثار واجد ارزش فرهنگی و تاریخی" به شماره 28286/982100 مورخ چهارم آذرماه 1398 ابلاغی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی" انجام می‌شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday