ایرنا/ اتاق ویژه دادرسی الکترونیک با ۲۰ کابین در زندان مرکزی استان قزوین راه اندازی شد.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی رییس کل دادگستری استان قزوین روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه محل ویژه دادرسی الکترونیک در زندان مرکزی استان، از این اقدام به عنوان گامی ارزشمند یاد کرد و گفت: این امر در راستای تحقق سیاست های اعلامی قوه قضاییه بوده و تسهیل دسترسی مردم به عدالت و افزایش رضایت مندی عمومی از دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: هدف از راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیک، کاهش مراجعات زندانیان به مراجع قضائی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش هزینه و پیشگیری از مشکلات متعدد اعزام و بدرقه زندانیان و همچنین امکان ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده هایشان است.
وی افزود : با افتتاح این مکان اختصاصی، زندانیان از این پس می‌توانند تمامی درخواست‌ها و اقدامات قضایی خود را از این طریق به واحدهای قضایی مربوطه ارسال و متعاقباً از نتایج آن مطلع شوند.
حجت الاسلام قدرتی افزود: دادرسی الکترونیک در استان قزوین از خرداد ماه با ۳ کابین آغاز و امروز خوشبختانه ۲۰ کابین مجهز فراهم شده و تاکنون حدود ۶۰۰ میلیون تومان هزینه برای آن صرف شده است و طی این مدت ۱۶۰۰ پرونده از این طریق مورد بررسی قرار گرفته است.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم با ارتقاء خدمات کاهش دهنده حضور مردم در دادگستری‌ها و دیگر مراجع قضایی باعث رفاه و آسایش خاطر مددجویان، خانواده آن ها و همکاران قضایی ‌شویم.
مقام ارشد قضایی استان در پایان خاطر نشان کرد: جامعه امروز در راستای کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی باید در جهت ارزش، اخلاق و فرهنگ اسلامی و ملی حرکت نماید.

 
 

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today