ایرنا/ معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد بارش برف در این استان گفت: مناطق غربی این خطه در روزهای پایانی هفته شاهد بارش‌ برف خواهد بود.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان اظهار داشت: بر اساس پایش نقشه‌های هواشناسی یک سامانه بارشی به تدریج از ظهر پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه مناطق غربی این استان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
وی اضافه کرد: طی این مدت برای این مناطق پوشش ابر، وزش باد گاهی شدید، بارش برف و باران، در ارتفاعات کولاک برف و در برخی نقاط مه و کاهش دید پیش بینی می‌شود.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان افزود: بارش‌ها در نیمه غربی استان شامل شهرستان‌های بانه، مریوان، سروآباد، سقز، دیواندره و غرب سنندج و منطقه سرشیو سقز و سارال دیواندره  از شدت بیشتری برخوردار است.
پناهی اضافه کرد: اختلال در تردد، لغزندگی جاده‌ها به ویژه گردنه‌ها به دلیل کولاک برف و ماه، کاهش دید افقی در ارتفاعات از مخاطره‌های پیش‌بینی شده برای این سامانه بارشی است.
وی یادآور شد: خودداری از سفرهای غیرضروری، احتیاط در ترددهای جاده‌ای، همراه داشتن تجهیزات زمستانه مثل زنجیر چرخ و پوشش کافی و عدم تردد در جاده‌های فرعی و روستایی به ویژه در شب از جمله توصیه‌های هواشناسی در این مدت است.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی هوای استان تا ظهر پنجشنبه پایدار و نسبتا آرام خواهد بود، در این مدت آسمان در بیشتر ساعات صاف و آفتابی بوده و فقط در ساعات اولیه احتمال صبح غبار صبحگاهی وجود دارد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online