ایرنا/ مسوول نمایندگی شورای هماهنگی ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: پس از مدتها وقفه در برپایی نماز جمعه، که به علت شرایط کرونایی روی داده بود، هفته جاری این آیین در روز ۲۶ دیماه در تمامی شهرهای خراسان شمالی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام نعمت الله آزموده، مسوول نمایندگی شورای هماهنگی ائمه جمعه خراسان شمالی اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا نماز جمعه در شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت آبی و زرد، قرار دارند، برگزار می شود.
وی گفت: پس از شیوع کرونا در اسفندماه ۹۸، این دومین بار است که در شرایط کرونایی آیین نماز جمعه در تمامی شهرهای خراسان شمالی، برگزار می شود.
آزموده خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا، نماز جمعه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود و از ورود اطفال و کهنسالان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و یا علائم تب به مکان برگزاری این آیین عبادی و سیاسی، ممنوعیت به عمل می‌آید.
مسوول نمایندگی شورای هماهنگی ائمه جمعه خراسان شمالی افزود: با توجه به تاکیدات مسوولان بهداشتی و درمانی، رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی برای نمازگزاران اجباری خواهد بود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today