ایرنا/ مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی گفت: نیکوکاران استان در ۹ ماه امسال ۲۹ میلیارد ریال به نظام بهداشتی و درمانی برای کنترل و پیشگیری ویروس کرونا کمک کردند که بیشتر این کمک‌ها در زمینه خرید وسایل حفاظت فردی کارکنان درمان بوده است.

علیرضا صفاری، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی اظهار داشت: این کمک ها در حوزه کرونا برای خرید ماسک، گان و دستکش و تجهیزات بیمارستانی مانند دستگاه دیالیز، اتوکلاو، اکسی متر و دستگاه ضد عفونی هزینه شده است.
وی با بیان اینکه کمک های نیکوکاران بر اساس نیاز سنجی های مراکز بهداشتی و درمانی استان انجام می شود، تصریح کرد: این مجمع علاوه بر کمک ها در حوزه کرونا، پارسال ۲۸ پروژه درمانی و بهداشتی را با کمک نیکوکاران تکمیل کرده است.
صفاری افزود: شاخص ترین این پروژه ها ساخت مرکز جامع سلامت رسول اکرم (ص) در منطقه نیروگاه بجنورد با متراژ ۹۰۰ متر در ۳ طبقه و با هزینه ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بوده است.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی ساخت مرکز جامع سلامت حصاری و پایگاه سلامت شهرک فرهنگیان را از دیگر اقدامات این مجمع  دانست و یادآور شد: هم اکنون با کمک نیکوکاران مرکز جامع سلامت روستایی در راستقان از توابع شهرستان رازوجرگلان با زیربنای ۵۲۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال در حال ساخت است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today