ایسنا/ کارشناس اداره ‌کل هواشناسی استان قزوین اعلام کرد: با توجه به سکون جو در مناطق صنعتی و پرتردد استان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین برای روزهای پنج‌شنبه ۲۵ و جمعه ۲۶ دی نیز وزش بادهای نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود که برای همین منظور اداره‌کل هواشناسی استان هشدار زرد صادر کرده است.

مریم بهروزی کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی برای امروز چهارشنبه ۲۴ دی وضعیت جوی پایدار خواهد بود و با توجه به سکون جو در مناطق صنعتی و پرتردد استان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: برای پنج‌شنبه ۲۵ و جمعه ۲۶ دی با توجه به گذر امواج تراز میانی جو، افزایش ابر و گاهی وزش بادهای نسبتاً شدید را در بخش‌های غربی و جنوبی استان شاهد خواهیم بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین اعلام کرد: با توجه به وزش باد هشدار زرد صادر شده است و احتمال می‌رود بر اثر این باد به سازه‌های موقت خسارت وارد شود، همچنین احتمال آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع شمالی استان می‌رود به همین جهت توصیه می‌کنیم از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع خودداری کرده و هنگام کار کردن در مکان‌های مرتفع احتیاط شود.
وی تصریح کرد: برای روز جمعه ۲۶ دی در پاره‌ای از مناطق استان رگبارهای پراکنده پیش‌بینی می‌شود و به لحاظ دمایی تا پایان هفته روند افزایش نسبی دما را در پیش داریم.
بهروزی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته قزوین و تاکستان با سه درجه زیر صفر و رازمیان با ۱۸ درجه سلسیوس به‌ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای استان بودند، دمای شهر قزوین نیز بین منفی سه و ۱۲ در نوسان بوده است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today