ایرنا/ مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از ساخت یک اسکله تفریحی و مارینای جدید در کیش با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد.

علی عرب، مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با اشاره به برنامه‌ریزی های این شرکت در جهت استانداردسازی اسکله‌های تفریحی و ایجاد اسکله های جدید به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیش گفت: اسکله تفریحی و مارینای جدید که با هزینه بیش از یک صد میلیارد تومان و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته می‌شود گام مهمی در ایجاد جاذبه‌های جدید گردشگری در جزیره کیش است.
وی افزود: با توجه به برنامه ریزی ما برای ساخت یک اسکله جدید با معماری مدرن و امکانات تفریحی پیشرفته و اعلام آمادگی یک سرمایه‌گذار توانمند بخش خصوصی به زودی شاهد آغاز مراحل اجرایی این اسکله در محدوده میدان دلفین خواهیم بود.
مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با اشاره به اینکه برای طراحی و ساخت اسکله تفریحی انجام مطالعات ژئوتکنیکی، هیدروگرافی و محیط زیستی ضروری است، گفت: این اسکله که سیستم شمع و عرشه آن فولادی است در ابتدا قرار بود در ساحل مرجان ساخته شود اما پس از انجام مطالعات و مکان‌یابی‌های متعدد و مشورت با مشاوران سازمان در زمینه ساماندهی سواحل و محیط زیست مشخص شد که ساحل مرجان مکان مناسبی برای ساخت این اسکله تفریحی نیست.
به گفته عرب، محدودیت ظرفیت خدمات دهی در ساحل مرجان از جمله فضای محدود برای پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی و کمبود فضای کافی تردد و گردش مسافران از جمله دلایل تغییر محل پیشنهادی ساخت این اسکله تفریحی از ساحل مرجان به میدان دلفین بود.
مدیر عامل شرکت مدیریت بنادر با بیان اینکه مشاوران موقعیت سواحل جنب میدان دلفین را برای ساخت این اسکله جدید مناسب ارزیابی کردند، تصریح کرد: در این بخش از جزیره فراهم کردن تاسیسات ساحلی متناسب با این اسکله که به طور قطع روزانه با استقبال گسترده گردشگران مواجه می شود امکان‌پذیر است.
وی اظهار کرد: به دلیل فضای باز در این بخش از جزیره ، می توان به سهولت فضای خدماتی و رستورانی، پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی، فضای سبز، محوطه‌سازی زیبا و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی را در اطراف این اسکله ایجاد کرد.
عرب، مدت زمان پیش بینی شده برای ساخت این اسکله را حدود ۲۴ ماه پس از مرحله تحویل زمین و آغاز عملیات اجرایی عنوان کرد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today