ایرنا/ مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: از مجموع آزمایش‌های افراد بستری و سرپایی مشکوک به این بیماری در شهرستان قشم،پاسخ آزمایش ۳۳ درصد مثبت شد.

محمد اسماعیل مطلق، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اظهار کرد: ۲۸ درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز در بیمارستان قشم بستری و بیش از ۹۸ درصد از آنان با سلامتی کامل ترخیص شدند.
وی ادامه داد: عملکرد جزیره قشم در تشخیص، درمان، کنترل و پیشگیری از ابتلای بیماری کرونا مطلوب ارزیابی می‌شود.
ناظر اجرای طرح سردار سلیمانی در وزارت بهداشت تصریح کرد: تعطیلی ۲ ماهه در نوروز ۹۹ توسط فرماندار قشم، باعث جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این جزیره شد که این کار قابل تقدیر است.
مطلق افزود: قطع زنجیره انتقال یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از شیوع بیماری است که وضع مقررات منع ورود و خروج به قشم و همچنین تعطیلی خودخواسته اصناف و مراکز تجاری باعث وضعیت مناسب شهرستان در ابتدای شیوع ویروس کرونا بود.
وی ادامه داد: یک مرحله پیک بیماری با توجه به شیوع فصل گرما و بسته شدن محیط و همچنین استفاده از کولر در قشم اتفاق افتاد که با آغاز طرح شهید سلیمانی این بیماری به خوبی کنترل شد.
مدیرکل دفتر بلایای وزارت بهداشت تصریح کرد: برنامه ریزی برای برنامه‌های پیش رو باید انجام شود تا از شیوع دوباره این بیماری جلوگیری شود.
وی اظهار کرد: طبق پیش بینی سازمان بهداشت جهانی، این بیماری تا پایان سال ۲۰۲۱ ریشه کن نمی‌شود و ریشه کنی آن با تزریق واکسن و قطع زنجیره انتقال ممکن است.

شفافیت در اعلام آمار بیماران و فوتی‌های کشور بی‌سابقه بود
مشاور وزیر بهداشت گفت: در جمهوری اسلامی از ابتدای شیوع بیماری، سیاست شفافیت در اعلام تعداد بیماران و فوتی‌های به صورت روزانه و به تفکیک استان در پیش گرفته شد.
وی افزود: بسیاری از کشورها جرات اعلام آمار واقعی را ندارند، اما این کار در کشور ما باعث همکاری مردم در کنترل این بیماری شد.
مطلق ادامه داد: کشورهای اروپایی مانند آلمان و انگلیس که از مدعیان علم پزشکی و تجهیزات درمانی هستند، هم اکنون با وجود داشتن واکسن این بیماری و تجهیزات و منابع مالی فراوان نتوانستند تلفات ناشی از بیماری کرونا را کنترل کنند.
وی تصریح کرد: طرح شهید قاسم سلیمانی در کشور ما با کمک مردم توانست شیوع این بیماری را کنترل و تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری را به حداقل برساند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today