ایسنا/ استاندار استان مرکزی آخرین وضعیت رسیدگی به مشکلات آذراب را تشریح کرد.

سیدعلی آقازاده، استاندار استان مرکزی در خصوص آخرین وضعیت تولید در شرکت آذرآب اظهار کرد: مشکل این شرکت در حوزه تولید انبوه از جنس مشکلات شرکت هپکوست و با وجود اینکه سفارشات خوبی دارد و هم اکنون در حال انجام است، اما این واحد صنعتی باید به میزانی از تولید دست یابد که نیاز داخل کشور را تامین کند.
وی لازمه حمایت از این شرکت که اخیرا قراردادهای ساخت راکتورها، ساخت مخزن و مبدل پتروشیمی دهدشت و همچنین تامین مواد، طراحی، ساخت و حمل طرح توسعه آزادگان جنوبی را منعقد کرده، صدور ضمانت‌نامه بانکی دانست و افزود: در حال حاضر شرکت آذرآب اراک حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار است و متاسفانه در لیست سیاه بانک مرکزی قرار دارد و به همین دلیل با مشکلات و چالش های مختلفی مواجه است.
استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به اتخاذ راهکاری که به منظور برطرف کردن مشکل این شرکت صورت گرفته است، گفت: بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده باید مبلغی را به عنوان نقدینگی برای افزایش سرمایه ایجاد کند که البته تاکنون بانک مقاومت کرده و این راهکار را اجرایی نکرده است.
وی تصریح کرد: با پیگیری دولت و شخص معاون اول رئیس جمهور قرار است جلسه ای برگزار شود تا بانک کشاورزی راغب شود که افزایش سرمایه را به صورت نقدی انجام دهد.
آقازاده تاکید کرد: چنانچه این راهکار اجرایی شود قطعا شرکت آذرآب می تواند به خوبی به تعهدات خود در حوزه قراردادها عمل کند و حتی قراردادهای بزرگ دیگری را نیز منعقد کند و روند تولید آن شتاب گیرد.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today