باشگاه خبرنگاران/ معاون امور ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان یزد از تصمیمات ستاد ملی کرونا در مورد بازگشایی مدارس خبر داد.

سعیده بهادر زاده، معاون امور ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان یزد گفت: به منظور کیفیت بخشی به آموزش و جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان، تصمیماتی در مورد بازگشایی مدارس استان در مناطق با وضعیت آبی و زرد در ستاد ملی کرونا گرفته شده است.
معاون امور ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان یزد با اعلام حضور دانش آموان همه پایه‌ها درمدارس با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر تصریح کرد: حضور دانش آموزان در مدارس به شرط رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و حضور حداکثر ۱۰ دانش‌آموز در هر کلاس است.
معاون امور ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان یزد با اشاره به برقراری حلقه ارتباطی بین خانواده‌ها با آموزش و پرورش در صورت بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: کلیه کادر اجرایی و اداری مدارس از ابتدای بهمن در مناطق با وضعیت نارنجی، زرد و آبی ملزم به حضور در مدرسه هستند.
بهادر زاده با تاکید بر لزوم آموزش‌های حضوری دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی به منظور کاهش افت تحصیلی دانش آموزان ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده از طرف شورای مدرسه، دانش آموزان به تناوب در مدرسه حضور پیدا کرده و تا آخر هفته همه دانش آموزان از این ظرفیت حضوری بهره مند می‌شوند.
او ارسال برنامه حضور دانش آموزان در مدارس از اول بهمن ماه به منظور اطلاع دانش‌آموزان از ساعت و روز حضور در مدرسه را از مدیران مدارس خواستار شد و عنوان کرد: کلاس‌های عملی هنرستان‌ها در شهر‌های با وضعیت زرد و آبی به صورت حضوری خواهد بود.


 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today