مهر/ استاندار مرکزی گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو فشار می‌آورند تا مصرف روزانه مازوت در نیروگاه شازند به ۷ میلیون لیتر برسد اما اجازه مصرف بیشتر سوخت مازوت را نداده‌ایم.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در تشریح این خبر گفت: هر چند وزارتخانه‌های نفت و نیرو به استان و نیروگاه فشار می‌آورند تا روزانه مصرف مازوت به ۷ میلیون لیتر برسد، اما اجازه مصرف بیشتر سوخت مازوت در نیروگاه شازند را نداده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید برق وجود ندارد و نیروگاه فعال است، افزود: البته مشکل در تأمین سوخت نیروگاه وجود دارد. اگر نیروگاه سوخت داشته باشند خاموشی به صفر می‌رسد.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی برخی نیروگاه‌های سوخت دریافت نمی‌کنند یا مانند نیروگاه شازند اجازه مصرف بیشتر مازوت به آنها داده نمی‌شود، پس میزان فعالیت آنها و تولید برق کاهش یافته است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که تا یک ماه آینده خاموشی داشته باشیم اما باید برنامه‌ریزی شود و با اطلاع قبلی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در فضای مجازی گفته شد که چون اجازه افزایش مصرف مازوت داده نشده شرکت برق در حال تلافی است اما این چنین نیست و خاموشی در سایر مناطق کشور هم اتفاق افتاد.
آقازاده بیان کرد: اگر ۱۰ درصد کاهش مصرف گاز محقق شود حتماً مشکلات کاهش می‌یابد و شاهد این میزان از خاموشی نخواهیم بود.

 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today