فارس/ رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور در بندهایی مختلف زندان ماهیدشت مستمع مسائل و مشکلات زندانیان شد و دستور آزادی 101 نفر را حضوری و در دم صادر کرد.

توسلی‌زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در قالب هیأتی متشکل از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، مدیر کل زندان‌ها، مدیر کل پزشکی قانونی و جمعی از مسئولین مرتبط با حضور در زندان ماهیدشت بر بازداشت افراد، تنها به ضرورت تاکید کرد.
وی با تشریح سیاست‌های دستگاه قضایی در مواجهه با کیفر زندان، یادآور شد: مبنای شرعی و قانونی دستگاه قضایی این است تا جایی که ممکن است از زندانی کردن افراد جلوگیری شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: این مهم از تاکیدات مقام معظم رهبری و نیز ریاست محترم قوه قضاییه است که فرموده‌اند این تعداد زندانی زیبنده نظام اسلامی نیست و نباید زندانی کردن افراد آسان باشد.
وی با اشاره به هزینه‌های ناشی از زندانی کردن افراد، خاطرنشان کرد: با زندانی کردن افراد هزینه‌های زیادی اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر جامعه تحمیل می‌شود و گاه این هزینه‌ها تا مدت‌ها در جامعه بروز و ظهور پیدا می‌کند که ما باید از تحمیل این هزینه‌ها جلوگیری کنیم.
توسلی‌زاده تاکید کرد: زندان را باید برای جرائم مهمه و مجرمین خطرناک بگذاریم چرا که این مهم سبب می‌شود تمرکز بیشتری بر این جرائم داشته باشیم و مانع از شکل‌گیری آن‌ها شویم.
وی در پایان به مردم استان توصیه کرد، اختلافات خویش را با صلح و سازش و بزرگ منشی به سامان برسانند و تا جایی که ممکن است از طرح دعوی در دادگستری خودداری کنند.
در ادامه رئیس کل دادگستری استان و هیأت همراه با حضور در بندهایی مختلف زندان مستمع مسائل و مشکلات زندانیان شد و دستور آزادی برخی از افراد را حضوری و در دم صادر کرد که در این بازدید تعداد ۱۰۱ نفر از زندانیان آزاد شدند.
بررسی مشکلات پزشکی برخی زندانیان و معاینه آن‌ها توسط کادر پزشکی قانونی با حضور مدیر کل پزشکی قانونی از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today