تسنیم/ نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از محرومیت ۳۰ درصد از دانش آموزان استان از شبکه اینترنت خبر داد و گفت: در خراسان شمالی عدالت آموزشی رعایت نشده است.

محمد وحیدی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست با معاون وزیر آموزش و پرورش و وزیر ارتباطات اظهار داشت: 30 درصد استان خراسان شمالی فاقد پوشش شبکه اینترنتی است.
وی افزود: با بررسی‌های انجام شده از سوی وزیر ارتباطات و فناوری، بسیاری از نقاط استان خراسان شمالی حتی امکان دریافت تلفن همراه را ندارند و همین مسئله در کنار پوشش اینترنت معظل بزرگی است.
نماینده مردم 5 شهر خراسان شمالی با بیان اینکه عدالت آموزشی وجود ندارد، گفت: شکاف آموزشی بسیار زیاد است و این در حالی است که در آموزش و پرورش عدالت آموزشی مدنظر بوده است. ضعیف‌ترین داشن آموزان به سختی تحصیل می‌کنند و از طرفی بسیاری از آنان ترک تحصیل می‌کنند.
وحیدی با انتقاد از وضعیت اینترنت مدارس، ادامه داد: اتصال مدارس کشور به اینترنت در حال حاضر کارآیی لازم را نداشته است. مدارس کشور به علت  شیوع کرونا تعطیل هستند و اتصال مدارس به اینترنت در شرایط فعلی دردی از دردهای دانش آموزان کم نکرده است.
وی افزود: الزام دولت به رایگان کردن اینترنت شاد برای معلمان و و خرید یک میلیون تبلت برای دانش اموزان مناطق محروم، یک درخواست جدی از وزارت آموزش و پرورش است که تا کنون محقق نشده است.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در نقاط مرزی خراسان شمالی در برخی از روستاها در سال تحصیلی جدید، برخی از دانش آموزان هنوز دست به کتابشان نرسیده و با معلمی ارتباط نگرفتند که این نشان از شکاف آموزشی در کشور دارد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today