ایرنا/ عملیات اجرایی ۳۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور، استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

این طرح در فضایی به وسعت ۲ هکتار آغاز شد و مقرر شد ۳۰۰ واحد مسکونی در بلوک های پنج طبقه با زیربنای ۷۵ تا ۹۰ متری در این فضا در مدت یک سال ساخته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به استان مرکزی و شهر مهاجران، از روند طرح آماده سازی محله یک این شهر که استعداد ۶ هزار واحد دیگر برای طرح اقدام ملی مسکن را دارد، بازدید کرد.
حبیب‌الله طاهرخانی در سفر به استان مرکزی از شهر جدید امیرکبیر هم بازدید کرد و در این شهر نیز عملیات اجرایی ۲۰۰ واحد مسکونی در هشت هکتار با حضور او آغاز شد.
وی در جریان بازدید از شهر امیرکبیر اراک، مرکز آتش نشانی شهیدبهنام میرزاخان را نیز افتتاح کرد و عملیات اجرایی تقاطع ورودی شهر امیرکبیر، ایستگاه تصفیه فاضلاب و استخر این شهر نیز آغاز شد.
مهاجران از انقلاب اسلامی به عنوان یکی از شهرهای جدید کشور به منظور سکونت فرهنگیان و کارکنان پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه شازند تأسیس شد، ولی به تدریج گسترش یافت و در سال ۱۳۸۵ به شهر تبدیل شد.
 
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today