شهر بیست/ رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از نصب دستگاه‌های شارژ خودکار کارت هوشمند شهروندی(قمکارت) خبر داد.

کوروش محمدحسینی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با بیان اینکه افزایش سهولت استفاده از کارت شهروندی «قمکارت» برای شهروندان گرامی در دستور کار شهرداری قرار دارد، گفت: برای اولین بار در شهر قم، دستگاه‌های شارژ خودکار کارت شهروندی راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون این دستگاه‌ها خریداری شده و در حال آماده‌سازی هستند که به‌زودی در اماکن پرتردد شهر نصب خواهند شد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم ادامه داد: شهروندان گرامی می‌توانند خودشان با استفاده از کارت‌های بانکی نسبت به شارژ کارت شهروندی خود اقدام کنند.
محمدحسینی در رابطه با طرح تعویض کارت‌های قدیمی با قمکارت، گفت: در یک دوره دو ماهه مهاجرت از کارت‌های قدیم به کارت جدید انجام خواهد شد و در این مدت هر دو کارت در اتوبوس‌ها قابل استفاده خواهند بود که پس از اتمام این دوره کارت جدید به صورت کامل جایگزین کارت های قبلی خواهد شد.
وی افزود: در طول این دوره شهروندان می‌توانند از کارت‌های قبلی تا زمانی که موجودی دارد استفاده نمایند و پس از آن برای تعویض کارت و دریافت کارت جدید به یکی از باجه‌های فروش و شارژ کارت شهروندی در سطح شهر مراجعه کنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم خاطرنشان کرد: برای رفاه شهروندان عزیز، در طول دوره، تعویض کارت‌ها برای شهروندان عزیز رایگان در نظر گرفته شده و شهروندان گرامی می‌توانند در این مدت با ارائه کارت‌های قدیمی خود پس از اتمام موجودی آنها، کارت جدید قمکارت را رایگان تحویل بگیرند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday