تسنیم/ رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان دلایل حضور دانش‌آموزان در مدارس را با وجود شرایط کرونایی تشریح کرد.

ارسلان زارع رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش به‌عنوان مصداق بارزی از تحقق سیاست تمرکز زدایی و توسعه مشارکت در نظام تعلیم و تربیت در تحقق اهداف متعالی این مرز و بوم نقش‌آفرینی کرده است.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: مشارکت در امور مربوط به اداره مدارس، می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت کمی و کیفی فصاهای فیزیکی و ارتقا سطح مجموعه‌های آموزشی باشد و در پیشرفت، تقویت و بالندگی استعداد‌های دانش‌آموزان نقش اساسی ایفا کند.
زارع با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش توانسته در جهت تحقق اصل مشارکت و اجرایی شدن ظرفیت‌های قانون، تحولات خوبی بیافریند افزود: بر‌ این اساس و در راستای بهره‌گیری از این ظرفیت عظیم، شورای آموزش و پرورش استان در سطح شهرستان‌ها به‌طور منظم برگزار می‌شود.
وی با اشاره به‌اینکه تلاش‌های صورت گرفته در فصای‌مجازی دانش‌آموزان بی‌نیاز از حضور در کلاس‌ درس نیستند خاطرنشان کرد: تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای برنامه‌ریزی حضور حداقلی دانش‌آموزان و پیشنهاد به ‌ستاد ملی مقابله با کرونا در همین راستا است.
نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: آگاه‌سازی و ترویج مفاد قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، بهبود بستر‌های نقش‌آفرینی مردم به‌ویژه اولیای دانش‌آموزان در توسعه جامعه و تربیت انسان‌های متعهد بسیار اثربخش است.
زارع بر ضرورت تقویت مشارکت و نظارت مردم و بهره‌گیری از صاحب‌نظران تعلیم و تربیت تاکید کرد و گفت: با اقدامات موثر می‌توانیم شاهد ارتقا سطح بنیه‌علمی دانش‌آموزان از سنین پایه و تربیت سرمایه‌های انسانی کارآمد برای آینده درخشان میهن عزیزمان باشیم.
در این جلسه از مهدیه سادات حسینی دانش‌آموزان پایه دوازدهم هنرستان وحدت اسلامی بندر‌انزلی که در اولین جشنواره فرهنگی هنری علمدار حائز رتبه نخست کشوری در رشته نقاشی شده توسط استاندار گیلان با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today