ایرنا/ رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت تداوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسسط شهروندان، اعلام کرد: وضعیت زرد این خطه از نظر شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر پایدار است.

سیمین خیاط زاده، رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: در روزهای اخیر تعداد بستری ها و بیماران بدحال کرونایی افزایش نیافته و تعداد فوتی ها هم تک رقمی شده است.
وی اظهار کرد: مردم باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی را رعایت و مهمانی ها و شب نشینی ها و مراسم خود را محدود کنند تا این وضعیت شکننده کرونایی استان به وضعیت ثبات برسد.
خیاط زاده اضافه کرد: موارد بدحال و بستری کرونایی در آذربایجان شرقی در روزهای گذشته افزایش چندانی نداشته است. 
رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان‌شرقی، ادامه محدودیت های تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب تا چهار صبح و نیز مسافرت های بین شهری را نیز در پایداری وضعیت استان از نظر ابتلا به بیماری کویید ۱۹ را تاثیرگذار دانست.
وی هشدار داد که چنانچه محدودیت های کرونایی اعمال شده از سوی نهادهای مسئول و نیز دقت مردم در رعایت دستور العمل های بهداشتی ادامه نیابد، وضعیت آذربایجان شرقی از نظر شیوع کرونا می تواند به شرایط قبلی برگردد و نارنجی یا قرمز شود.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today