ایرنا/ معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: امسال ۲۵ درصد از اختلافات کارگری و کارفرمایی در هیات‌های حل اختلاف این اداره‌کل منجر به سازش شده است.  

قربان نباتیان، معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: در ۹ ماه امسال هزار و ۴۰۸ مورد پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف استان رسیدگی شده است که بیشترین آن مربوط به اختلاف کارگر و کارفرما بر سر اخراج از کار و یا تقاضا برای بازگشت به کار است و پرداخت نشدن حقوق و مزایا هم در رده بعدی موضوع اختلافات بوده است.
وی به بیکاری های ناشی از شیوع کرونا نیز اشاره کرد و گفت: با شیوع کرونا ۶ هزار و ۴۹۸ نفر در استان متقاضی بیمه بیکاری شدند که از این تعداد، چهار هزار و ۶۰۲ نفر مشمول قانون کار شده اند.  
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اکنون ۹۰۲ نفر کارگر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

۵۱ درصد حوادث کار در کارگاه‌های ساختمانی 
نباتیان درباره تخلفات در کارگاه ها گفت: بیش از پنج هزار و ۳۷۰ مورد بازرسی از کارگاه های استان برای نظارت بر اجرای قانون کار انجام شده است و در این مدت بیش از ۲ هزار مورد ابلاغیه رفع نقص صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه ۵۱ درصد از حوادث ناشی از کار در استان مربوط به کارگاه های ساختمانی است، افزود: ۴۰ درصد از این حوادث مربوط به سقوط از ارتفاع بوده است.  
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این مدت با ۴۹ کارفرما برخورد شده است و ۳۶ کارگاه هم به علت رعایت نکردن نکات ایمنی، پلمب شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today