فارس/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: طرح زوج و فرد از صبح امروز در شهرستان‌های کرج و فردیس آغاز شده است و رانندگان بی‌توجه به این طرح مشمول جریمه 102 هزار تومانی می‌شوند.

سرهنگ غلامعلی شرق، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز ضمن تشریح طرح زوج و فرد در دو شهرستان استان البرز، اظهار کرد: این طرح در پی افزایش آلاینده‌های هوا و با هدف کنترل و کاهش آلودگی از صبح امروز در دستورکار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تمامی شهروندان فردیس و کرج باید تابع قانون بوده و از این طرح تبعیت کنند، افزود: شهروندان این دو شهرستان که بدون در نظر گرفتن قانون اقدام به تردد در سطح شهر می‌کنند و طرح را نادیده گرفتند مشمول جریمه 102 هزار تومانی خواهند شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با بیان اینکه رصد متخلفین علاوه بر مأمورین مستقر در سطح شهر به کمک دوربین‌های شهری نیز انجام خواهد شد، ادامه داد: اجرای طرح تا ساعت ۲۱ هر شب ادامه دارد.
شرق بیان کرد: در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه خودروهایی که دو رقم راست پلاکشان زوج باشد اجازه تردد داشته و در روزهای فرد هفته از جمله امروز خودروهایی که دو رقم سمت راستشان فرد باشد، می‌توانند تردد داشته باشند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday