ایسنا/ معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: اختلاف خانوادگی و زناشویی از اصلی‌ترین علل خودکشی در اردبیل به شمار می‌آید.

بهروز ندایی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با اعلام این خبر اظهار کرد: استان اردبیل در موضوع اقدام به خودکشی در بین استان‌های کشور در جایگاه هشتم و منجر به خودکشی نیز در رتبه بیستم قرار دارد.
وی تصریح کرد: اقدام به خودکشی و همچنین به نتیجه رسیدن این اقدام در امر خودکشی هر دو برای ما موضوع نگران‌کننده و دغدغه جدی به شمار می‌رود که سعی و تلاشمان بر این است تا با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف زمینه خودکشی را به حداقل رسانده و علل و عوامل آن را به دقت مورد پایش و بررسی قرار دهیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت:‌ در این زمینه دانشگاه محقق اردبیلی با استفاده از ظرفیت روانشناسان خود تحقیق و بررسی گسترده‌ای را آغاز کرده تا علل و عوامل و همچنین زمینه‌های خودکشی را که اقدامی خطرناک به شمار می‌رود، مورد بررسی قرار داده و گزارش جامع‌ای را ارائه کند.
ندایی افزود:‌ ما در سال گذشته در یک علت‌یابی و بررسی متوجه شدیم که اصلی‌ترین علل خودکشی اختلاف خانوادگی، زناشویی و افسردگی است و در این زمینه سعی شده تا با تلاش و پیگیری دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی زمینه ارائه مشاوره‌های مناسب برای خانواده‌ها در دستور کار قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد:‌ البته ما سعی کردیم تا با همکاری ارگان‌های مختلف به ویژه نیروی انتظامی و شهرداری نسبت به شناسایی بسترها و زمینه‌های خودکشی نیز روند را تعدیل و به حداقل برسانیم تا از تعیین تکلیف ساختمان‌های نیمه‌تمام و همچنین محوطه دریاچه شورابیل که برخی از خودکشی‌ها در این مکان‌ها انجام می‌شود، به نوعی مورد مراقبت قرار گرفته و اجازه خودکشی افراد را در این مکان‌ها ندهیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today