ایسنا/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از شناسایی ۲۵ مشترک مشکوک به ماینر غیرمجاز در استان خبر داد.

محمد اله داد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در خصوص برگزاری مانور سراسری تعدیل روشنایی معابر، اصلاح انشعابات برق و رمز ارزهای غیرمجاز در استان اظهار کرد: سومین اقدام فراگیر سراسری با هدف فعالیت های پیشگیرانه برای افزایش پایداری شبکه‌ در بحران‌ ها و پیک بار طرح ریزی شده است.
وی افزود: در این اقدام فراگیر که از امروز آغاز شده و تا فردا ادامه دارد، ۸۶ اکیپ و۱۷۲ نیروی اجرایی و عملیاتی از کلیه شهرستان های استان با خودروهای سبک و سنگین حضور دارند.
اله داد افزود: از ابتدای هفته جاری تعدیل ۲۷ هزار چراغ روشنایی معابر انجام شده و در مانور جاری تعدیل ۱۲ هزار چراغ در دستور کار قرار دارد، همچنین با هماهنگی ۷ هزار چراغ روشنایی بین راهی و تعدیل و مصارف ۷۲ پارک تاکنون مورد بررسی و اصلاح قرار گرفته که این اقدامات از جمله دستاوردهای این مانور سراسری فراگیر در استان است.
اله داد بیان کرد: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال علاوه بر مصرف بالای برق، خسارات بسیاری را به شبکه برق تحمیل کرده اند، به همین دلیل برخورد انتظامی و قضایی با صاحبان مزارع غیر مجاز انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، افزود: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع رسانی مردمی، از طریق نظارت مراکز پایش صنعت برق و از طریق ۴۰۰ هزار کنتور هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می شوند که تاکنون در این مانور ۲۵ مشترک مشکوک به ماینر غیرمجاز شناسایی و دو مورد کشف شده است.
وی تصریح کرد: با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق، می‌توان مصرف گاز نیروگاه‌ها را معادل ۷۰ میلیون مترمکعب کاهش داد که با این صرفه جویی، به طور کامل، محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها برطرف می‌شود.
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today