صدا و سیما/ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره برداری از محور محور یزد – میبد - چوپانان – دامغان، مسیر جنوب تا شمال کشور ۳۰۰ کیلومتر کوتاه می‌شود.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور کمربند شرقی میبد اظهار کرد: یکی از محور‌های بسیار مهمی که به عنوان میانبر عمل می‌کند محوریزد – میبد - چوپانان - دامغان است که عملا حدود ۳۰۰ کیلومتر مسیر فعلی ما را به سمت شمال کشور کوتاه می‌کند. 
خادمی با بیان اینکه عملیات اجرایی چهاربانده کردن این محور درحال انجام است افزود: بخشی از این طرح در استان یزد به طول ۱۰۵ کیلومتر و در قالب سه قطعه عملیات اجرایی در حال انجام است و بخش‌هایی هم در استان سمنان از شمال و دو قطعه عملیات هم دراستان مازندران درحال اجراست. 
وی گفت: با بهره برداری از این محور مهم، کریدور میانبر به سمت شمال کشور را شاهد خواهیم بود که نسبت به حالت فعلی مسیر بندرعباس به یزد تا شمال کشور را حدود ۳۰۰ کیلومتر کوتاه می‌کند و نقش بسیار مهمی در روانی ترافیک و عبور نکردن از گلوگاه‌های جمعیتی که فعلا در مسیر داریم خواهیم داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تقاضایی که در میبد داشتیم اجرای کنارگذر شرقی شهر میبد به طول ۲۴ کیلومتر در ادامه این طرح است که مطالعات این کنارگذر به پایان رسیده و قبل از پایان سال مناقصه این بخش انجام و در اوایل سال آینده عملیات باند دوم کنارگذر شرقی شهرستان میبد انجام خواهد شد.
خادمی برآورد اولیه اجرای این ۲۴ کیلومتر را 100 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اما برای اجرای آن حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و زمان بندی برای آن چهار تا پنج سال است تا بتوانیم این ۲۴ کیلومتر را به صورت چهارخط به مردم میبد و منطقه تحویل دهیم.
وی با بیان اینکه طرح‌های خوبی به سمت خراسان جنوبی، سمنان و مرکز کشور داریم که محور چوپانان و طبس، 2 تا از این محورهاست افزود: دو قطعه در طبس و 2 قطعه در استان خراسان جنوبی در حال کار است تا بتوانیم چهارخطه کردن محور یزد به طبس و اتصال بین دو استان یزد و خراسان جنوبی را در آینده داشته باشیم.
وی بهره برداری از محور ریلی یزد – اقلید را یکی از محور‌های ریلی مهم در اوایل سال آینده، عنوان کرد و گفت: مسیر ریلی یزد به اقلید بخشی از کریدور شمال شرق و جنوب غرب است که به عنوان اتصال ریلی بین دو استان یزد و فارس عمل خواهد کرد. 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today