ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کرونا در استان خراسان رضوی همچنان روند نزولی طی می کند اما وضعیت موجود شکننده بوده و در مدت کوتاهی قابل برگشت است.

محمدحسین بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در حال حاضر در استان‌های شمالی کشور شاهد شیوع کرونا هستیم، سفر به این مناطق و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی می‌تواند باعث انتقال بیماری و شیوع آن در مشهد و خراسان رضوی شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران جدید کرونایی بستری شده در این استان روزانه ۱۰۲ نفر، تعداد کل بستری شده‌ها ۴۷۷ نفر و تعداد بستری شده‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه ۱۸۵ نفر هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۷۵ نفر از بستری شده‌های روزانه، ۳۲۳ نفر از کل بستری شده‌ها و همچنین ۱۲۶ نفر از بستری شده‌های بخش‌های مراقبت‌های ویژه مربوط به مناطق زیرپوشش این دانشگاه است.
بحرینی با اشاره به روند کاهش مبتلایان به کووید ۱۹ طی ۱۱ هفته گذشته در استان خراسان رضوی افزود: تعداد کل بستری شده‌ها از هفته اول آبان ماه از هزار و ۶۷۰ نفر به حدود ۵۰۰ نفر کاهش یافته است.
وی ادامه داد: طی این مدت تعداد بستری شده‌های جدید روزانه از ۳۴۷ نفر به ۱۰۷ نفر و تعداد بستری شده‌های بخش‌ مراقبت های ویژه از ۳۷۲ نفر به ۱۹۵ نفر کاهش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد فوت‌شدگان ناشی از کرونا در این استان نیز تک رقمی شده و ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.
بحرینی افزود: رسیدن به این وضعیت حاصل زحمات و همکاری همه نهادها و اصناف بوده است، بنابراین حفظ این وضعیت از اهمیت بسیار برخوردار است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar