ایرنا/ رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد از بازگشایی گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد پاوه هورامان خبر داد.

دیاری استواری، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد اظهار داشت:‌ بارش برف و کولاک شدید از دیروز در شهرستان به ویژه در ارتفاعات و گردنه ژالانه آغاز و باعث کند شدن تردد در محورهای ارتباطی شهرستان شد.
وی افزود:‌ باتوجه به شدت بارش برف و کولاک شدید ساعت ۲۳ دیشب محور ارتباطی سروآباد پاوه هورامان مسدود اعلام شد و راهداران از ساعت ۴ بامداد امروز عملیات بازگشایی این مسیر را آغاز کردند.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد یادآور شد: بازگشایی گردنه ژالانه تا ظهر امروز به طول انجامید و اکنون تردد در این مسیر برقرار است.
استواری با بیان اینکه تردد در گردنه ژالانه بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست، گفت:‌ ۱۲ نفر از نیروهای راهداری با ۶ دستگاه ماشین آلات برف روبی شامل ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه بولدوزر،‌ یکدستگاه برف خور و یک دستگاه گریدر مسیر را کاملا بازگشایی و ایمن کردند.
وی اضافه کرد: ارتفاع برف در گردنه ژالانه به بیش از ۷۰ سانتی متر می رسد و بر روی کوه و دامنه‌ها بیش از ۲ متر برف انباشت شده که همین امر خطر سقوط بهمن را نیز در پی دارد که از رانندگان تقاضا داریم از تردد بی‌مورد و غیرضروری در این گردنه خودداری کنند.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد گفت:‌ برف‌روبی در گردنه مارانی محور ارتباطی سروآباد کامیاران و سایر محورهای ارتباطی شهرستان به ویژه راه‌های روستایی با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری انجام شده و تردد در این محورهای ارتباطی بدون هیچ مشکلی برقرار است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online