فارس/ فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کشف مقادیر بسیار کالای قاچاق در گیلان، گفت: در این سه روز و در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۱۵۸ متهم دستگیر و ۱۵۰ فقره پرونده تشکیل‌شده و تمامی این افراد به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

سردار عزیز الله ملکی، فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مهم‌ترین اولویت نیروی انتظامی در کشور تبدیل‌شده است، اظهار کرد: طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گیلان هم‌زمان با سراسر کشور آغاز و در سه روز گذشته اقدامات خوبی در این خصوص در استان انجام‌شده است.
وی با اشاره به کشف مقادیر بسیار کالای قاچاق در گیلان، گفت: در سه روز گذشته و با تلاش مأموران امنیت اقتصادی، ۵۵ تن چوب جنگلی، ۶۶ تن مواد غذایی، یک هزار و ۸۴۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال، یک هزار و ۳۳ عدد لوازم جانبی تلفن همراه، ۵۳ هزار و ۳۸۶ قلم لوازم آشپزخانه، ۵۴ دستگاه لوازم‌خانگی قاچاق، یک هزار و ۹۲۸ قلم لوازم‌آرایشی و بهداشتی و یک هزار و ۹۶۴ لیتر سوخت در سه روز گذشته در گیلان کشف‌شده است.
فرمانده انتظامی گیلان یکی از راه‌های تعادل در قیمت کالا را مبارزه با قاچاق دانست و افزود: ارزش ریالی کالاهای کشف‌شده در گیلان ۲۵ میلیارد و ۷۰۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد شده که آمار بسیار قابل‌توجهی است.
ملکی با بیان به اینکه نیروی انتظامی با مختل‌کنندگان اقتصاد در گیلان هیچ‌گونه مماشاتی به خرج نمی‌دهد، بیان کرد: در این سه روز و در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۱۵۸ متهم دستگیر و ۱۵۰ فقره پرونده تشکیل‌شده و تمامی این افراد به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی با تأکید بر نقش کریدور شمال به جنوب در اقتصاد گیلان، تصریح کرد: کریدور شمال به جنوب به یک ظرفیت ویژه اقتصادی در گیلان تبدیل‌شده و با اجرای طرح‌هایی مثل مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌شدت به اقتصاد استان در حوزه‌های مختلف کمک می‌کند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today