ایرنا/ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بافت فرسوده در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اختصاص و به اداره کل راه و شهرسازی خوزستان ابلاغ شد.

محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این اعتبار پس از پیگیری مستمر نمایندگان شهرستان آبادان و خرمشهر و در جلساتی که با ستاد بازآفرینی انجام شد برای بازسازی محله‌های آسیب‌پذیر ۲ شهرستان یادشده در نظر گرفته شد.
وی افزود: این مبلغ به استان خوزستان ابلاغ و عملیات اجرایی آن باید توسط شهرداری‌های آبادان و خرمشهر و با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی به زودی آغاز شود.
رضایی گفت: متاسفانه طرح بازنگری جامع بازسازی و نوسازی بافت فرسوده آبادان هنوز آماده نیست و امروز حداکثر ۲ هفته به مجریان طرح وقت داده شد تا با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی شهرستان و محوریت فرماندار طرح را آماده اجرا کنند.
یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکهزار و ۶۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای بازسازی هفت محله آبادان اختصاص یافته است.
جلیل مختار افزود: هفت محله در قالب طرح بافت فرسوده در آبادان وارد سامانه سازمان بازآفرینی وزارت راه و شهرسازی شده و سه منطقه نیز برای خرمشهر تعریف شده است.
وی اظهار داشت: این اعتبار شامل اجرای  زیرسازی و آسفالت، جدول کاری و اجرای سیستم دفع آبهای سطحی و  فضای سبز شهری است.
شهردار آبادان نیز اظهار کرد: برای اجرای بافت فرسوده در شهر آبادان نیاز به سه هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار و برای اجرای طرح‌های دفع آبهای سطحی نیز به ۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
محمودرضا شیرازی افزود: هشت محله در ردیف بافت فرسوده قرار دارند که نیاز به اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی است.
وی خواستار لغو بند ۹ تبصره ۶ قانون عوارض در خصوص آلایندگی شد و اظهار داشت: ۴۵ میلیارد ریال از اعتبارات آلایندگی شهرداری آبادان در سال جاری کسر شده است که با این مقدار اعتبار می‌توان کارهای عمرانی از جمله روکش آسفالت و پارک ساخت.

  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today