باشگاه خبرنگاران/ بر اساس آخرین رنگ بندی رسمی وزارت بهداشت، شهرستان‌های درمیان، خوسف، سربیشه و بشرویه در وضعیت آبی کرونا قرار گرفتند.

دهقانی فیروز آبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند، امروز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، گفت: در رنگ بندی اعلام شده، از ۱۱ شهرستان استان، همچنان ۷ شهرستان بیرجند، طبس، فردوس، نهبندان، زیرکوه، سرایان و قائنات در وضع زرد و خطر متوسط کرونا هستند.
دهقانی فیروز آبادی با اشاره به لغو منع تردد‌های بین شهری در خراسان جنوبی افزود: با این حال ممنوعیت تردد‌های بین استانی همچنان پابرجاست و خودرو‌های بومی استان حق ورود به شهر‌های نارنجی و قرمز سایر نقاط کشور را ندارند.
او ادامه داد: ورود خودرو‌های غیر بومی شهر‌های نارنجی و قرمز سایر استان‌های کشور هم به خراسان جنوبی ممنوع است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند همچنین با اشاره به ممنوعیت فعالیت گروه شغلی ۴ در شهر‌های با وضع زرد کرونا افزود: این ممنوعیت شامل همایش‌ها، برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد، از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی می‌شود.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today