ايرنا/ مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري گفت: با احتساب بارش‌هاي سامانه اخير، ميانگين بارش‌ها در استان به ۲۰۷ ميليمتر رسيد.

مهران چراغپور، مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري روز جمعه افزود: اين بارش‌ها در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزايش دارد اما نسبت به دوره مشابه ميانگين بلندمدت با ۲۴ درصد کاهش روبرو است.
وي بيشترين بارش‌هاي سال آبي جاري را براي شهرستان کوهرنگ اعلام کرد و گفت: از ابتداي سال آبي تاکنون( از يکم مهر تا سوم بهمن) ۴۳۶ ميليمتر بارش در ايستگاه کوهرنگ به ثبت رسيد که اين بارش‌ها نيز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته و دوره مشابه ميانگين بلندمدت با کاهش روبرو است.
چراغپور همچنين ارتفاع برف کنوني در ايستگاه کوهرنگ را ۴۴ سانتي‌متر اعلام کرد و اظهار داشت: ارتفاع برف در اين ايستگاه در چنين تاريخي در سال گذشته ۱۲۱ سانتي‌متر بود که اين آمار نيز حاکي از کاهش بارش‌ها دارد.
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري در ادامه جوي پايدار همرا با آسماني صاف براي استان طي روزهاي آينده پيش‌بيني کرد و گفت:تا اواسط هفته پيش رو وقوع بارشي پيش‌بيني نمي‌شود.
چراغپور با اشاره به کاهش محسوس دما در استان و تداوم آن براي روز شنبه، خاطرنشان کرد: صبح روز جمعه سوم بهمن دماي شهرکرد به ۱۶ درجه سانتي‌گراد زيرصفر و دماي کوهرنگ به ۲۱ درجه سانتي‌گراد زير صفر رسيد.
چهارمحال و بختياري سرچشمه ۲ رود زاينده‌رود و کارون و بخشي از رودخانه دز است و افزايش يا کاهش بارش‌ها در اين استان، خوزستان، اصفهان و فلات مرکزي را تحت تاثير خود قرار مي‌دهد.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday