تسنیم/ معاون استاندار قزوین گفت: برای تنظیم قیمت تخم مرغ خروج این محصول بدون مجوز سازمان دامپزشکی از استان قزوین ممنوع شد.

عیسی قبادی، معاون استاندار قزوین با بیان اینکه در حال حاضر تخم مرغ به اندازه نیاز قزوینی‌ها در بازار استان تامین و توزیع می‌شود، اظهار کرد: برای تنظیم قیمت تخم مرغ خروج این محصول بدون مجوز سازمان دامپزشکی از استان قزوین ممنوع شد و اداره کل دامپزشکی و نیروی انتظامی باید جلوی خروج غیرقانونی تخم مرغ را بگیرند.
وی با تاکید بر لزوم تشدید بر نحوه تامین و توزیع تخم مرغ توسط سازمان‌های جهاد کشاورزی و صمت، اضافه کرد: فضای امروز بازار طوری است که هر وقت هر جایی نظارت نداشتیم، با کمبود و یا با افزایش قیمت مواجه شدیم و به همین خاطر چنانچه به موضوع خروج غیرقانونی تخم مرغ هم توجه نکنیم، یکباره می‌بینیم فردا در شهر تخم مرغ پیدا نمی‌شود و مجبوریم این محصول را دو تا سه برابر قیمت واقعی بخریم.
قبادی همچنان درباره مشکل عدم درج تاریخ تولید و مصرف روی تخم‌ مرغ‌های فروخته‌شده به نرخ مصوب تنظیم بازار، گفت: شرکت‌های تولیدکننده تخم مرغ استان موظف شدند که این کار را با نظارت سازمان جهاد کشاورزی انجام دهند و چنانچه شرکتی از انجام این قانون تمکین نکند، به علت تهدید سلامت عمومی مشمول برخورد قانونی می‌شود.
‌معاون استاندار قزوین همچنین بر ضرورت بسته‌بندی بهداشتی تخم‌مرغ در فروشگاه‌های توزیع این محصول تاکید کرد و افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار استان تخم مرغ‌های تولیدی باید در بسته‌بندی‌ها 9 و 15 تایی عرضه شوند؛ چراکه انجام این کار از نظر ماندگاری تخم مرغ و بهداشتی بودن این محصول حائز اهمیت است.
قبادی ادامه داد: قزوین جزو قطب‌های اصلی تولید تخم مرغ در کشور است که هر هفته 940 تن تخم مرغ تولید می‌کند. از این میزان تخم مرغ تولیدی در استان هم نیمی از آن یعنی معادل 470 تن در داخل استان قزوین مصرف می‌شود؛ اما برخی تخلفات در عرضه سهمیه تخم مرغ مورد نیاز استان در یک ماه اخیر تلاطم‌هایی در بازار را ایجاد کرد که با جلوگیری از خروج بدون مجوز تخم مرغ شاهد تنظیم بازار این محصول خواهیم بود.
وی یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن عید نوروز و تقاضای بالای واحدهای تولید شیرینی برای استفاده از تخم مرغ باید سهمیه این واحدها هم توسط سازمان صمت کنترل شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today