باشگاه خبرنگاران/ تعداد شهر‌ستانهای آبی استان مرکزی به شش شهرستان افزایش پیدا کرد.

بر اساس جدول جدید رنگ بندی وضعیت کرونا خمین و ساوه نیز به وضعیت آبی در استان مرکزی پیوستند و بنابراین تعداد شهرستان‌های آبی این استان از ۴ به ۶ و تعداد شهرستان‌های زرد از ۸ به ۶ تغییر کرد.
سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در این باره گفت: طبق آخرین تقسیم بندی‌ها ۶ شهرستان استان مرکزی در وضعیت زرد و ۶ شهرستان دیگر هم در وضعیت آبی قرار دارند، اما به جرأت می‌توان گفت کروناویروس به شدت در کمین است و به دنبال فرصت می‌گردد.
جمالیان افزود: طبق آخرین تقسیم بندی‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌های
شهرستان‌های ساوه و خمین در این هفته به رنگ آبی در آمدند که با احتساب زرندیه، محلات، تفرش، شازند مجموعا ۶ شهرستان آبی می‌شوند و کمیجان، فراهان، دلیجان، خنداب، آشتیان و اراک هم در وضعیت زرد قرار دارند.
او ادامه داد: تجربه یک سال گذشته و به خصوص پیک‌های سنگین ماه‌های گذشته به همگی ما اثبات کرد که ویروس کرونا به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نبوده و نباید به نرمی با آن برخورد کرد.
جمالیان تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی بعضی از مقاطع تحصیلی و برخی اصناف می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاص و زیر نظر بازرسین بهداشتی فعالیت خود را آغاز نمایند، اما این به معنی تجمع و برگزاری اجتماعات گوناگون نیست چراکه مراسم‌ها و اجتماعات گوناگون بستری مناسب برای انتقال ویروس کرونا علی الخصوص از افراد بدون علامت و ناقل می‌باشند.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today