دیار جنوب/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: شرایط کاهش دمایی در این استان که از روز گذشته آغاز شده ‌است تا روز یکشنبه هفته آینده دارد.

پیام مساعدی کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر روز جمعه در این ارتباط افزود: با آغاز شرایط کاهش دمایی در استان بوشهر شهرهای، برازجان، جم، بندر امام حسن، برازجان و دیلم به ترتیب دمای ۴.۲، ۴.۵، ۴.۶ و ۶.۸ درجه سانتیگراد را تجربه کردند.
وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز نیز با تداوم وزش باد شدید شمال غربی روی دریا، خلیج فارس مواج و توفانی خواهد بود.
مساعدی ادامه داد: از اواخر وقت امشب با کاهش سرعت جریانات، از ارتفاع موج دریا به تدریج کاسته خواهد شد.
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی ابری طی امروز همراه با وزش باد و گاهی گردوخاک و فردا در برخی نقاط با مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی شده‌است.
مساعدی عنوان کرد: در این مدت جهت ورش باد شمال غربی با سرعت ۱۸ تا ۴۶ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و از فردا شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: در ۲۴ ساعت ارتفاع موج در سواحل استان ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۴۰ سانتی متر و در فرا ساحل جنوبی گاهی تا ۳۰۰ سانتی‌متر و فردا در همه مناطق ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی‌ می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar